خانه / اخبار / از نصب برنامه‌های جعلی نمایش مناطق شیوع کرونا خودداری کنید.

از نصب برنامه‌های جعلی نمایش مناطق شیوع کرونا خودداری کنید.

مجرمان سایبری با انتشار لینک‌ و یا برنامه‌های جعلی موبایلی تحت عنوان نمایش مناطق شیوع کرونا به دنبال سرقت اطلاعات افراد هستند.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ علی کریمی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر اظهار داشت: متاسفانه مجرمان سایبری از هر موقعیتی سوءاستفاده می کنند و اقدام به سرقت اطلاعات شخصی افراد و سوءاستفاده از این اطلاعات می کنند. این مقام مسئول ادامه داد: مجرمان با طراحی سایت‌ و یا اپلیکیشن‌های موبایلی جعلی جهت نمایش نقشه ابتلا به کرونا و وضعیت قرمز و سفید در کشور، شهر و محل زندگی یا نمایش شیوع ویروس کرونا در مناطق مختلف، اقدام به هویت دیجیتالی افراد می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: اپلیکیشن ماسک برای آگاهی از شیوع کرونا در مناطق و محافظت بهتر در برابر این بیماری، از سوی وزارت بهداشت معرفی شده است اما کاربران باید دقت داشته باشند برنامه‌های جعلی و همنام را دانلود نکنند. وی در ادامه از مردم خواست: کاربران اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را از سایت‌های معتبر دانلود کرده و از نصب برنامه‌هایی که از طریق شبکه‌های اجتماعی مختلف ارسال می‌شود، خودداری کنند. این مقام انتظامی تاکید کرد: کاربران می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۱ گزارش کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*