خانه / سبک زندگی / باید و نباید‌های خرید اینترنتی در ایام پایانی سال

باید و نباید‌های خرید اینترنتی در ایام پایانی سال

رئیس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به باید و نباید‌های خرید اینترنتی در ایام پایانی سال، به شهروندان توصیه کرد: مجوز‌های فروشگاه‌ها را قبل از خرید بررسی نمایید و از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان اظهار کرد: امروزه با افزایش استفاده از اینترنت برای انجام امور رفاهی و خرید مایحتاج‌ها کاربران برای خریدهای خود، اعم از شارژ سیم کارت و… از این بستر بهره‌ برداری می‌کنند.

سرهنگ صادقی با اشاره به سوء استفاده‌های مجرمان سایبری از خرید‌های اینترنتی گفت: این افراد از هر ترفندی برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می‌کنند و با راه‌اندازی فروشگاه‌های جعلی، هدایت کاربران در زمان پرداخت به صفحات فیشینگ، ارسال کالاهای دست دوم و… مشتریان فروشگاه‌های اینترنت را با تهدید و آسیب‌هایی مواجه می‌سازند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان افزود: با توجه با ایام پایانی سال و افزایش خریدهای اینترنتی کاربران هرگز فریب تبلیغات پرزرق و برق و قیمت‌های غیرواقعی برخی فروشگاه‌های مجازی بخصوص فروشگاه‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دایر هستند را نخورند؛ حتما از فروشگاه‌های معتبر که کالای مجاز را عرضه می‌کنند استفاده کنند؛ مجوز‌های فروشگاه‌ها را قبل از خرید بررسی کنند و از اصالت آن اطمینان حاصل کنند.

این مقام انتظامی به دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی توصیه کرد: دارندگان فروشگاه‌های اینترنتی که از طریق وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند باید نسبت به بررسی حقوقی، قانونی ، ایجاد ساز و کار مناسب منطبق بر قانون اقدام نمایند و مجوزهای لازم مانند نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت نموده و از تبلیغات کذب بپرهیزند.

وی در پایان گفت: هموطنان می‌توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق پل ارتباطی ما در سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند و کاربران در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش مرکز فوریت‌های سایبری بخش ارتباطات مردمی اعلام کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*