خانه / اخبار / رهبر معظم انقلاب: با شکست جریان تحریف، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد

رهبر معظم انقلاب: با شکست جریان تحریف، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد

با شکست جریان تحریف، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران به این شرح است:
* به موازات تحریم دشمن، یک جریان تحریف هم وجود دارد: تحریف حقایق، واژگونه نشان دادن واقعیّات؛ چه واقعیّات کشور ما، چه واقعیّات مرتبط با کشور ما. این تحریف هم یکی از کار‌هایی است که آن‌ها انجام می‌دهند.
هدف این تحریف دو چیز است: یکی ضربه به روحیه‌ی مردم، یکی هم آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم. پول زیادی هم دارند خرج می‌کنند برای اینکه این حقایق را تحریف کنند. الان هم ملاحظه می‌کنید همین وزیرشان، رئیسشان و دیگران، خودشان را دارند خفه می‌کنند از بس علیه ایران، اینجا و آنجا سفر می‌کنند، حرف می‌زنند، مصاحبه می‌کنند، در هر قضیّه‌ای اسم ایران را یک جوری می‌آورند؛ واقعاً دارند خودشان را خفه می‌کنند، و این جریانِ تحریف است که وجود دارد.
از اوّل انقلاب، خطّ ثابت دشمن همین بود که در تلویزیون‌ها و رادیو‌ها ــ که حالا وسیع‌تر هم شده ــ به مردم ایران تفهیم کنند که بیچاره شدید، دیگر کارتان تمام است، هیچ کاری از عهده‌ی کسی برای شما برنمی‌آید.
اگر نقطه‌ی قوّتی در کشور باشد، مطلقاً انکار می‌کنند. نقطه‌ی زرد اگر وجود داشته باشد، این را ده برابر می‌کنند برای اینکه روحیه‌ی مردم و امید مردم، بخصوص امید جوانها، تضعیف بشود. این هدفِ این‌ها است و البتّه در بعضی‌ها اثر هم می‌کند، در داخل هم کسانی همین حرف‌های آن‌ها را تکرار می‌کنند.
اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم قطعاً شکست خواهد خورد، زیرا که عرصه، عرصه‌ی جنگ اراده‌ها است. وقتی جریان تحریف شکست خورد و اراده‌ی ملّت ایران همچنان قوی و مستحکم باقی ماند، قطعاً بر اراده‌ی دشمن فائق می‌آید و پیروز خواهد شد.
* شک نیست که تحریم یک جنایتی است از طرف آمریکا، ضربه‌ای است که آمریکا حواله کرده به ملّت ایران، لکن ایرانیِ زیرک از این حمله و از این دشمنی حُسن استفاده را کرده و سود برده؛ یعنی کار‌هایی کرده که به کوری چشم دشمن، بر خلاف نظر دشمن تحقّق پیدا کرده. مردم ما، جوان‌های ما، مسئولین ما، دانشمندان ما، فعّالان سیاسی و اجتماعی ما این تحریم را وسیله‌ای قرار دادند برای اینکه اتّکاء به نفْس ملّی را افزایش بدهند. تحریم موجب شد که کسانی در داخل، در موارد متعدّد، وقتی که دیدند دستشان به خارج نمیرسد، به فکر بیفتند در داخل تولید کنند.

تحریم آمریکا علیه ملّت ایران، قطعاً یک جنایت بزرگی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت بزرگی است.

ادامه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران به این شرح است:
* تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت است؛ یک جنایت بزرگی است که این‌ها علیه یک ملّت به کار میگیرند. حالا ظاهرش این است که علیه نظام جمهوری اسلامی است، امّا در واقع علیه همه‌ی ملّت ایران این جنایت‌ها را این‌ها دارند انجام میدهند. در این باره، من چند نکته را میخواهم عرض بکنم.
یک نکته این است که هدف این‌ها از این کار چیست. یک هدف کوتاه‌مدّت دارند، یک هدف میان‌مدّت دارند، یک هدف بلندمدّت دارند و یک هدف جانبی.
هدف کوتاه‌مدّت تحریم این است که ملّت ایران به ستوه بیایند، خسته بشوند و در مقابل دستگاه حکومت بِایستند؛ لذا می‌بینید که هم پارسال گفتند، هم پیرارسال گفتند، هم امسال گفتند «تابستان داغ»؛ «داغ» یعنی مردم بیایند در مقابل نظام ایستادگی کنند. حالا [البتّه]خودشان مبتلا به «تابستان داغ» شده‌اند.
هدف میان‌مدّت آن‌ها این است که با این تحریم از پیشرفت کشور مانع بشوند، مخصوصاً پیشرفت علمی. این‌ها را گفته‌اند؛ این‌ها حدسیّات من و تحلیل من نیست.
هدف بلندمدّت‌شان هم به ورشکستگی کشاندن کشور است، به ورشکستگی کشاندن دولت است؛ یعنی متلاشی کردن اقتصاد کشور و فروپاشی اقتصاد کشور که طبعاً اگر اقتصاد یک کشوری بکلّی از هم فرو پاشید و متلاشی شد، ادامه‌ی حیات برایش ممکن نیست.
هدف جنبی‌ای هم دارند که میخواهند رابطه‌ی جمهوری اسلامی را به این وسیله با دستگاه‌ها و نیرو‌های مقاومت در منطقه قطع کنند؛ چون میدانند جمهوری اسلامی هر چه بتواند به این‌ها کمک میکند و حمایت میکند، این‌ها میخواهند این رابطه را قطع کنند.

ایثارگری خصوصیت ویژه مردم ایران است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز به مناسبت عید سعید قربان به صورت زنده و تلویزیونی با ملت شریف ایران سخن گفتند.

گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سخنرانی به این شرح است:
امروز همه دنیا با یک ابتلای همگانی مواجه است. امروز همه کره‌ی زمین تقریباً مبتلا به این حادثه‌اند؛ بعضی کمتر، بعضی شدیدتر.
شاید در بسیاری از جا‌ها هم افرادی از آحاد مردم هستند که به گرفتار‌ها و مبتلایان و مانند این‌ها کمک‌هایی میکنند؛ کم و بیش یک جا‌هایی کمک‌هایی هست، لکن گمان نمی‌کنم هیچ جا مثل کشور ما، مثل ایران عزیز ما باشد که تعداد کسانی که داوطلبانه به یک چنین کمک‌هایی اقبال می‌کنند این همه زیاد باشد. بنده سراغ ندارم و نشنیده‌ام و گزارشی ندارم از اینکه در جایی از کشوری از کشور‌های دنیا این همه تحرّک مردمی و پشتیبانی‌های مردمی وجود داشته باشد. این از خصوصیّات ملّت ما است در ایثارگری؛ هم در بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله و امثال اینها، هم در بلایای غیر طبیعی مثل جنگ تحمیلی. در هشت سال دفاع مقدّس، همین حرکت عظیم ایثارگرانه مردمی بود که این حماسه‌ی بزرگ را به وجود آورد و جبهه‌ها را به آن شکل آراست که تا آخر در تاریخ ما یک دوران برجسته‌ای است. امروز هم همین جور است، در این قضیّه مشاهده شد.
مجموعه‌های درمانی در صفوف مقدّم بودند؛ پزشکان و پرستاران و بقیّه‌ی عوامل درمانی واقعاً فداکاری کردند، که زبان [از وصف آن]قاصر است.
در طول این سال‌های متمادی، یکی از دل‌خوشی‌های بنده همیشه دیدار‌های با مردم بوده. یکی از دل‌بستگی‌های اینجانب و یکی از حوادث پُرجاذبه برای من دیدار با مردم بوده که یک چیزی بشنوم، یک چیزی بگویم و با طبقات مختلف مردم دیدار کنیم. این دشمن حقیر و خطیر، یعنی ویروس کرونا که هم خیلی حقیر و صغیر است و هم خیلی خطرناک و خطیر، مانع شده و خیلی از دل‌بستگی‌های دیگر را هم از ما گرفته.
قرار بود ما به خاطر محرومیّت از دیدار مردم، به جای این دیداری که الان داریم، با خدمتگزاران وادی سلامت و کمک مؤمنانه و مانند این‌ها دیدار داشته باشیم؛ دیدار تصویری، که تعدادی از آن‌ها طبعاً در یک جایی باید جمع میشدند. بعد گفتند که مصوّبه‌ی ستاد ملّی کرونا این است که بیش از ده نفر جمع نشوند، آن را هم ما تعطیل کردیم به خاطر این و تبدیل شد به این دیدار امروز که به شکل دورادور با شما مردم عزیز صحبت می‌کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*