خانه / ویژه برنامه ها / کارگاه پیشگیری از اعتیاد رسانه ای

کارگاه پیشگیری از اعتیاد رسانه ای

کارگاه پیشگیری از اعتیاد رسانه ای در هنرستان دخترانه بعثت گرگان با تدریس مهندس قرایی مسئول سازمان بسیج رسانه برگزلر گردید.

مهندس قرایی: از جمله مشکلات امروز در فضای رسانه ای اعتیاد به رسانه و مصرف بیش از حد از آن می باشد اعتیاد به گیاه در فاز اول و در فاز دوم اعتیاد به مواد صنعتی و در فاز سوم شاهد اعتیاز به خلاء هستیم که ازآن به عنوان اعتیاد رسانه ای یاد می شود
از جمله علل اعتیاد رسانه:
-دسترس‌پذیری
-بصرف بودن
-تبلیغات زیاد
-گمنامی
-بی‌هنجاری
این‌ موارد موتور محرکه اعتیاد به فضای مجازی و رسانه ها  هستند .

کلمه اعتیاد همیشه برای همه ترس‌آور بوده است، این روز‌ها کمترکسی است که از این موضوع بی‌اطلاع باشد خانواده‌ها هم در این مورد آگاهانه تراز قبل برخورد می‌کنند تا فرزندان دلبندشان در این دام گرفتار نشوند، اما در عصر ارتباطات و تکنولوژی که هر روز و یا هر ساعت با اختراع و اکتشاف جدیدی روبه‌رو هستیم، دامی پنهان و آرام دامنگیر تمام فرزندان خانواده‌ها شده است. اعتیادی که والدین و بزرگسالان از آن اطلاع کافی ندارند.

شواهد روشنی وجود دارد که روشن می‌کند بعضی از استفاده ‌کنندگان، چنان دچار افراط در این زمینه می‌شوند که نبود اتصال آن‌ها به شبکه‌های اینترنتی به وسیله کامپیو‌تر و گوشی‌های موبایل در فعالیت‌های روزمره، روابط و سلامتیشان ایجاد اختلال می‌کند. اگرچه محققان هنوز به طور کامل متوجه رابطه بین استفاده از اینترنت و رفتار سوءاستفاده گونه از آن نشده‌اند ولی شواهد حاکی از آن است که خطر این مشکلات در جوانان و نوجوانان که بیشتر جذب تکنولوژی‌های نوین شده‌اند بیش از بزرگسالان است. والدین و افرادی که در غیاب پدر و مادر از بچه‌ها مراقبت می‌کنند، وقتی متوجه رفتارهای نگران‌کننده آن‌ها می‌شوند و برای کمک و رفع آن به دنبال راه‌حل می‌گردند، بسیار مهم است که از تفاوت میان استفاده درست و استفاده افراطی اینترنت آگاهی داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*